Březovanka - českomoravská dechovka Poslechněte si ukázky z nového CD! Březovanka - českomoravská dechovka Kde nás můžete slyšet... termíny koncertů, plesů, zábav...
Nápad založit Březovanku dostal trombonista Martin líska, který tak učinil v březnu 1992, kdy se mladá kapela sešla na první zkoušce. Zakládající členové a první muzikanti Březovanky byli žáci Zdeňka Lauterbacha a Ladislava Holého, kteří spolu hráli již od dětství. Prognózy od tehdejších zkušených muzikantů a kritiků byly velmi špatné. Říkali, že je moc hezké, když se parta nadšených mladých muzikantů pustí s takovou vervou do práce, ale že jim to dlouho nevydrží a mladá parta muzikantů se díky osobním změnám v začínajícím osobním životě rozpadne.

Dnes již víme, že tito pánové neměli pravdu a jako zázrak vypadá, že Březovanka ustála všechny složité situace, které nastaly a téměř ve stejné sestavě hraje dodnes. V průběhu několika let většina muzikantů Březovanky vystudovala státní konzervatoř, HAMU nebo JAMU a hudbě se věnuje profesionálně, což výrazně přispívá ke kvalitě kapely.

Nový vítr do plachet dostala Březovanka v roce 2005 když do kapely přišla nová zpěvačka, finalistka soutěže Česko hledá SuperStar Aneta Šmidrkalová. V roce 2017 došlo v Březovance k výrazným personálním a koncepčím změnám. V současné době s Březovankou zpívá Aneta Suková (Šmidrkalová), Klára Bucková, Jaroslav Červinka, Miloslav Kubát a Ondřej Kristek. Častým hostem Březovanky je Jožka Šmukař, Milan Černohouz, Blanka Tůmová a Ivana Brožová.
Monday the 30th. .